Aktualności

700 tysięcy złotych dla szkół na terenie gminy Jawornik Polski

12 lipca 2018

Szkoły zlokalizowane na terenie gminy Jawornik Polski otrzymają aż 700 000,00 zł dofinansowania na rozwój kompetencji informatycznych. W ramach pozyskanych środków wdrożone zostaną liczne działania, które będą ograniczać i zapobiegać przedwczesnemu kończeniu nauki, zapewnią równy dostęp do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego.

czytaj dalej...

100 tysięcy zł dla Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim

12 lipca 2018

100 000,00 zł - taka kwota zostanie zainwestowana w budynek Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim. Inwestycja ma na celu dobro osób, które mają trudności w poruszaniu się i tym samym ułatwić im funkcjonowanie na terenie wspomnianego obiektu.

Głównym założeniem projektu jest likwidacja barier uniemożliwiających niepełnosprawnym poruszanie się po obiekcie szkoły. Prace w ramach projektu mają ułatwić takim osobom pokonywanie  schodów, które dotychczas były dla nich przeszkodą.                 

czytaj dalej...

Jesteśmy na Facebook'u

28 czerwca 2018

26 czerwca 2018 r. Gmina Jawornik Polski pojawiła się na Facebook'u.

Dlaczego warto śledzić stronę? Jak wpłynie na życie Mieszkańców?

 

czytaj dalej...

Rekrutacja Gminnego Zespołu Żłobków w Jaworniku Polskim

26 czerwca 2018

Informujemy, że rekrutacja do Gminnego Zespołu Żłobków w Jaworniku Polskim na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 01 sierpnia br. i trwać będzie do  14 sierpnia br.
Karta zgłoszeniowa dostępna do pobrania w żłobku lub na stronie Gminy. Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Jawornik Polski.

czytaj dalej...

Gminne Zawody Strażackie

17 czerwca 2018

W niedzielę, 17 czerwca, na stadionie w Jaworniku Polskim odbyły się, kolejne już, zawody strażackie. Wzięło w nich udział 7 jednostek. Uczestnicy stawili czoła kilku dyspcyplinom sportowym w których pokazali jak radzą sobi z czasem no i - przede wszystkim - udowodnili, że ich kondycja, szybkie myślenie i działania nadal będzie chroniło nas, mieszkańców, przed niebezpieczeństwem. 

czytaj dalej...

Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów – szkolenia i doradztwo dla JST w woj. podkarpackim

15 czerwca 2018

W dniu 11.06.3018 r. odbyła się Debata oświatowa w ramach projektu „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów – szkolenia i doradztwo dla JST w woj. podkarpackim”.

 W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele uczniów, rodziców oraz nauczycieli z naszych szkół oraz osoby reprezentujące instytucje organizacyjne.

Uczestnicy pracowali według metody World Cafe służącej wymianie informacji oraz pomysłów przez uczestników podzielonych na grupy przypisane do osobnych stolików.

 

czytaj dalej...

Dzień Dziecka 2018

01 czerwca 2018

Jest taki dzień w roku na który czeka z utęsknieniem każde dziecko. To 1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Obchodzony jest on w każdym kraju i kulturze.

Również w naszej gminnej społeczności odbyło się dzisiaj, tj. 30 maja, spotkanie z maluchami z gminy Jawornik Polski.  Zorganizowane zostało ono w Hadlach Szklarskich w Zespole Pałacowo - Parkowym.

Na najmłodszych mieszkańców czekało wiele atrakcji a organizatorzy zadbali by spędzony przez milusińskich czas był aktywny i pełen radości.

czytaj dalej...

Majówka pod Jaworem – regionalny przegląd zespołów śpiewaczych i tradycyjnych potraw

30 maja 2018

Degustacja potraw regionalnych, śpiew pieśni majówkowych i miłosnych w wykonaniu zespołów z okolicznych miejscowości oraz koncert zespołu Baciary - to tylko niektóre atrakcje jakie miały miejsce w niedzielę 27 maja w urokliwej scenerii Zespołu Pałacowo - Parkowego w Hadlach Szklarskich.

W słoneczne, niedzielne popołudnie, już po raz trzeci, miała miejsce Majówka pod Jaworem – regionalny przegląd zespołów śpiewaczych i tradycyjnych potraw. Wszelkie uroczystości towarzyszące majówce odbyły się w przepięknych zakątkach Zespołu Pałacowo – Parkowego w Hadlach Szklarskich. Wspaniały dworek z końca XIX wieku, zielony, pełen starych drzew park i staw u podnóża budowli. Idealne miejsce na takie imprezy.

 

czytaj dalej...

< 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
http://med4treat.top