Aktualności

Trening

17 grudnia 2018

W dniu 17 grudnia 2018 roku na terenie Gminy Jawornik Polski odbędzie się trening wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania.

Szef Obrony Cywilnej
Gminy Jawornik Polski
Stanisław Petynia

czytaj dalej...

11 Listopada - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

12 listopada 2018

W sercu każdego Polaka są daty o których pamięta i których historię przekazuje swoim dzieciom, wnukom i prawnukom. Jedną z nich jest 11 listopada. W dniu wczorajszym, w całej Polsce, obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To dzięki braterstwu naszych przodków dzisiaj możemy mówić w języku polskim i być dumni z tego, że jesteśmy w swoim kraju, że możemy nazywać siebie Polakami.

Ta wyjątkowa uroczystość, w Jaworniku Polskim, rozpoczęła się Mszą Świętą, której koncelebrę prowadzili kapłani z naszej parafii. Po Mszy Świętej złożone zostały wieńce pod ziemią katyńską a następnie wszyscy uczestnicy udali się do Technitexu na część artystyczną przygotowaną przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim.

Uroczystość oraz jej część artystyczna odbyła się dzięki sprawnej organizacji pani Dyrektor GOK-u, młodzieży oraz pozostałym osobom zaangażowanym w przygotowania.

Szczególne podziękowania składamy na ręce księży za odprawienie Mszy Świętej oraz piękne kazanie, Orkiestrze Dętej z Dylągówki za wspaniałą oprawę muzyczną oraz Strażakom.

 

 

 

czytaj dalej...

Zaproszenie

07 listopada 2018

Wójt Gminy Jawornik Polski
oraz Gminny Ośrodek Kultury
serdecznie zapraszają

na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości,

które odbędą sie dnia 11.11.2018r. (niedziela)

czytaj dalej...

Komunikat

06 listopada 2018

 

Zagospodarowanie terenu na ogniska i spotkania kulturowe w Zagórzu

30 października 2018

W październiku roku 2018 została zakończona budowa placu przy Świetlicy Wiejskiej w Zagórzu, przeznaczonego na ogniska oraz imprezy kulturowe dla mieszkańców Sołectwa. Wykonany on został przy dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w ramach zadania pn.:  „Wydzielenie i zagospodarowanie terenu na ogniska i wspólne spotkania kulturowe obok budynku Świetlicy Wiejskiej II etap – utwardzenie placu spotkań płytami ażurowymi”.

 

czytaj dalej...

Nowy sprzęt komputerowy dla szkół w gminie Jawornik Polski

23 października 2018

W ramach realizowanego projektu „Do wiedzy przez eksperyment i technologie informacyjno-komunikacyjne w szkołach podstawowych na terenie Gminy Jawornik Polski” w dniu dzisiejszym do naszych szkół dostarczono pierwszą część zamówionego sprzętu TIK.
Szkoła Podstawowa w Jaworniku Polskim wzbogaciła się o: 28 sztuk laptopów dla uczniów, 12 sztuk laptopów dla nauczycieli, urządzenie wielofunkcyjne, drukarkę 3D, wizualizer, 6 szt urządzeń do projekcji obrazu.
Szkoła Podstawowa w Manasterzu otrzymała: 18 sztuk laptopów dla uczniów, 9 sztuk laptopów dla nauczycieli, urządzenie wielofunkcyjne, drukarkę 3D, wizualizer, urządzenie do projekcji obrazu, cyfrowe urządzenie zapisujące obraz i dźwięku.
Dostawa pozostałego sprzętu informacyjno-komunikacyjnego planowana jest jeszcze w tym tygodniu, a w kolejnych szkoły otrzymają pomoce dydaktyczne do pracowni.


Otwarcie Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych w Hucisku Jawornickim

19 października 2018
Po kapitalnym remoncie starej szkoły oddano do użytku Dzienny Dom Pobytu dla seniorów w Hucisku Jawornickim.

Na utworzenie tego ośrodka Gmina pozyskała środki w wysokości ponad 1 miliona złotych ze środków unijnych w ramach programu RPO.

Dodatkowo radni przeznaczyli na ten cel z budżetu gminy kwotę ponad 300 tysięcy zł.
1 października obiekt został udostępniony mieszkańcom gminy do użytku.
W celu przybliżenia oferty wszystkim mieszkańcom gminy zorganizowano dzień otwarty 17 października.


czytaj dalej...

< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Polityka plików Cookie

Punkt potwierdzania Profili Zaufanych
Ostrzeżenia meteorologiczne
MONITORING POWODZIOWY
.
.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
http://med4treat.top